آموزشگاه تخصصی ریاضی ویژن
آموزش ریاضی به کودکان زیر شش سال و نوزادان

نتیجه تحقیقات دانشمندانی که روی عملکرد نیمکره راست مطالعه کرده‌اند نشان می‌دهد کودکان خردسال قادرند مقادیر را به شیوه‌ای درک کنند که برای بزرگسالان امکان‌پذیر نیست. مثلا کودکان کوچک‌تر از ۶سال قادرند تشخیص دهند تعداد مثلث‌هایی که به آن نگاه می‌کنند، دقیقا ۴۸ است نه ۴۹ یا ۴۷.

آنها می‌توانند بدون شمارش با حدس زدن تعداد را تشخیص دهند. تنها مشکل این است که کودک نمی‌تواند به ما بگوید چه چیزی می‌بیند. او نمی‌داند نام این عدد ۴۸ است، به عبارت دیگر ما باید نام مقادیر را به کودک‌مان بیاموزیم. این مطلب به این دلیل است که در ۶سال اول زندگی نیمکره راست، نیمکره غالب است و قابلیت‌های این نیمکره بسیار متمایز از نیمکره چپ مغز است.

یکی از ویژگی‌های نیمکره راست جذب اطلاعات با سرعت بالاست به این دلیل هنگام آموزش ریاضیات با فلش‌کارت‌ها باید آنها را با سرعت به کودک‌تان نمایش دهید. نشان دادن هر فلش‌کارت با سرعت کمتر از یک ثانیه روش موثری برای آموزش به نوزادان است به ۲ دلیل:

اولا اطلاعات ارائه شده با این سرعت خیلی آسان‌تر توسط نیمکره راست مغز دریافت می‌شود، برخلاف نیمکره چپ که برای به خاطر سپردن به هوشیاری و تلاش نیازمند است، یادگیری در نیمکره راست ناخودآگاه و بدون تلاش انجام می‌گیرد.

در کودکان و به ویژه نوزادان یادگیری با سرعت فوق‌العاده‌ای انجام می‌گیرد، بسیار سریع‌تر از بزرگسالان و حتی بسیار سریع‌تر از آنچه برای بزرگسالان قابل تصور باشد. راه حفظ دقت و توجه کودکان حرکت سریع است.

 

  • تکمیل کلیه کادرها الزامی است .
  • مجاز به استفاده از کدهای HTML نمیباشد .
  • حاصل جمع یا تفریق عبارت قرمز رنگ را در کادر کد امنیتی وارد نمایید .
نام *
ایمیل *
پیام *
حداکثر 1000 حرف
 
کد امنیتی *۶۰ - ۷ =
 
VISION