آموزشگاه تخصصی ریاضی ویژن
آموزش ساعت به کودکان دبستانی و پیش دبستانی

کودکان در پایه دوم ابتدایی پس از آموختن خواندن ساعت بر اساس دقیقه با تمریناتی رو به رو می شوند که کمی برای آن ها ایجاد سردرگمی می کند . در این گونه تمرینات از دانش آموزان خواسته شده است که علاوه براین که ساعت را به صورت ربع و نیم بخوانند باید توانایی پیش بینی ساعت های قبل و بعد نیز داشته باشند . به عنوان مثال از آن ها خواسته شده است که با در نظر گرفتن ساعت هشت و ربع پیش بینی کنند که دو ساعت و نیم دیگر ساعت چند می شود . البته این تمرینات در قالبی داستانی ارائه می شود . به عنوان مثال : علی ساعت یک ربع به هشت به خانه ی دوستش رضا رفت و آن جا سه ساعت و نیم بازی کرد وبه خانه برگشت . علی ساعت چند به خانه برگشته است ؟
در ابتدای کار آموزش برای کودکی که تازه خواندن ساعت را فراگرفته سخت به نظر می رسد ولی تکرار و تمرین در پیش بینی ساعت قبل و بعد واقعا معجزه می کند . در این پست سه نوع ساعت مختلف برای کار کردن با کودکان ارائه شده است که می توانید آن ها را دانلود کرده و سپس چاپ کنید .
ساعت نوع اول :
ساعتی است که زمان ها ی قبل و بعد را به نمایش گذاشته است .
مثال :
از روی ساعت کودک به راحتی درک می کند که ۱۰ دقیقه قبل از ساعت پنج عقربه ی بزرگ کجا قرر می گیرد . یا بیست دقیقه بعد از ساعت هفت عقریه ی بزرگ دقیقه شمار ساعت در کجا قرار می گیرد و ساعت را می خواند و مینویسد .
ساعت نوع دوم :
ساعتی است به شکل رنگین کمان برای افزودن عشق و علاقه ی بیشتر به یادگیری ساعت در کودکان . در این ساعت دقیقه های مربوط به هر عدد داخل ساعت هم در کنار آن قرار گرفته است که به یادگیری ساعت در ابتدای اموزش کمک شایانی می کند . 

دانلود ویدیوهای آموزش ساعت

ویدیو شماره ۱

ویدیو شماره ۲

  • تکمیل کلیه کادرها الزامی است .
  • مجاز به استفاده از کدهای HTML نمیباشد .
  • حاصل جمع یا تفریق عبارت قرمز رنگ را در کادر کد امنیتی وارد نمایید .
نام *
ایمیل *
پیام *
حداکثر 1000 حرف
 
کد امنیتی *۸۱ - ۶ =
 
VISION