آموزشگاه تخصصی ریاضی ویژن
انتشار کتاب ریاضیات سیاوش شهشهانی در نیویورک
خبرگزاری ایبنا:
مهندس محمدمهدی روحانی مشهدی، مدیرعامل موسسه انتشارات علمی دانشگاه صنعتی شریف در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) با اشاره به انتشار کتاب عضو هیات علمی این دانشگاه از سوی ناشر بین‌المللی اظهار کرد: کتاب An Introductory Course on Differentiable Manifolds نوشته دکتر سیاوش شهشهانی،‌ استاد پیشکسوت دانشکده علوم ریاضی، عضو هیات علمی و عضو هیات مدیره موسسه انتشارات علمی دانشگاه صنعتی شریف از سوی انتشارات Dover نیویورک به زبان انگلیسی منتشر شده است.
 
وی افزود: این کتاب تکمیل ­شده جزوه­ فارسی مولف به‌حساب می‌آید که شامل مباحث مبانی آنالیز غیرخطی روی مجموعه­‌های خمیده پایه هندسه دیفرانسیل، توپولوژی دیفرانسیل، سیستم‌های دینامیکی و بسیاری مباحث دیگر است. مولف سال‌ها این جزوه را در دانشگاه صنعتی شریف تدریس کرده است. درس «هندسه خمینه» از دروس سال نخست دوره کارشناسی‌ارشد ریاضی است که برخی از دانشجویان پیشرفته دوره کارشناسی ریاضیات و فیزیک نیز با آن آشنا می‌شوند.
کتاب در چهار بخش و 9 فصل تنظیم شده و حاوی بیش از 250 تمرین متناسب با متن است.
- بخش نخست شامل فصل‌ ۱ جبر چندخطی و تانسوری را معرفی می‌کند.
- بخش دوم در فصل‌­های دو و سه مباحث میدان­‌های برداری و تانسوری به‌­طور موضعی بررسی شده است. 
- بخش سوم نیز شامل فصل­‌های چهار تا هشت است که هسته اصلی کتاب را تشکیل می‌دهد.مطالعه سرتاسری خمینه‌­ها، انواع نگاشت­ بین آن­ها، کلاف‌های‌برداری، میدان‌­ها، گروه‌های لی و فضاهای همگون در این بخش تشریح شده است.
- بخش چهارم که فصل آخر کتاب محسوب می‌شود با معرفی مفهوم «هموستار» مدخلی به هندسه ریمانی است.
بیش از 50 تصویر کتاب را که بعضی از آن‌ها به‌­صورت رنگی چاپ شده­ مهدی مظاهری، دانشجوی دانشگاه صنعتی شریف با همکاری دکتر امین صادقی تهیه کرده است.
VISION