آموزشگاه تخصصی ریاضی ویژن
انستیتوی ریاضی پروفسور اکبرزاده (دانشمند ریاضی)

انستیتوی ریاضی پروفسور اکبرزاده (دانشمند ریاضی)

محمدعلی نجفی امروز در حاشیه دیدار با پروفسور حسن اکبرزاده گفت: ره‌آورد حضور این دانشمند برجسته گیلانی راه‌اندازی انستیتو ریاضی در گیلان و با نام وی است.

وی با تأکید بر فراهم کردن امکانات و استفاده از ظرفیتهای لازم برای راه‌اندازی این انستیتو افزود: این مرکز با محوریت دانشگاه گیلان و با همکاری NGO های استان تشکیل می‌شود و باید تلاش شود حضور اقشار مردمی بارز باشد.

نجفی، پروفسور اکبرزاده را نمادی از اعتبار علمی گیلان در سراسر دنیا دانست و خاطرنشان کرد: کوششهای فراگیر این دانشمند برجسته گیلانی در گسترش علوم ریاضی درجهان معاصر، مایه افتخار تک تک گیلانیان است.

استاندار گیلان گفت: در مدت حضور پروفسور اکبرزاده در ایران ادارات کل و نهادهای علمی باید از ظرفیت ایشان کمال استفاده را ببرند تا نخبگان جوان ما از نزدیک با شرح خدمات و زحمات این دانشمند برجسته  علوم ریاضی آشنا شوند.

وی همچنین حضور این مفاخر در دانشگاهها را مایه تولید ثروت برای جامعه دانست و تصریح کرد: با فضایی که رهبر معظم انقلاب در کشور ترویج می‌کنند و اندیشه‌ای که در دولت وجود دارد باید روحیه تحجر برخی افراد از بین برود.

در ادامه این نشست پروفسور حسن اکبرزاده با ابراز خرسندی از دیدار مجدد با استاندارگیلان، اظهار کرد: از تمامی تحصیلکرده‌ها خواستارم تا پس از پایان تحصیلات،تحقیقات خود در همان رشته را ادامه دهند تا نتایج حاصله مورد استفاده و بهره‌برداری دیگران قرار گیرد.

وی حضور ایرانیان در رشته‌های مختلف را در سراسر دنیا سرآمد دانست و افزود: انجام تحقیقات روش خاصی دارد و برای این منظور آمادگی خود برای کمک به تأسیس انستیتو ریاضی در گیلان که مهد نخبگان است را اعلام می‌دارم. گفتنی‌ست؛  پروفسور حسن اکبرزاده در سوم فروردین ۱۳۰۶ در شهر رشت به دنیا آمد.

وی پس از اخذ دیپلم متوسطه در رشته ریاضى با درجه ممتاز وارد دانشگاه تهران شد و با احراز مقام اول تحصیلات خود را در ایران به پایان رسانید.

وی پس از اخذ مجدد لیسانس ریاضى از دانشگاه سوربن پاریس و همچنین گواهینامه آنالیز عالى، براى فوق لیسانس در مورد نظریه نسبیت عمومى انیشتین تحقیق کرد و درباره هندسه دیفرانسیل و فضاهاى ریمان بعد از ۳ سال تحقیق، اکتشافات خود را در قالب  دهها مقاله درمجله آکادمى علوم پاریس به ثبت رسانید.

پروفسور اکبرزاده از سال ۱۹۵۷ میلادى به عنوان وابسته تحقیقات در مؤسسه معروف تحقیقاتى کلژدوفرانس پذیرفته شد و بعد از ۴ سال رساله دکتراى دولتى در علوم ریاضى را در دانشگاه سوربن به پایان رسانید.

او پس از طى مدارج مأمور تحقیقات و استاد تحقیقات، نزدیک چهل سال به عنوان رئیس تحقیقات در این مؤسسه بین المللى مشغول به کار بوده است. از وی بیش از ۵۰ کتاب ، مقاله و پژوهش در اروپا و آمریکا به چاپ رسیده است.

 
  • تکمیل کلیه کادرها الزامی است .
  • مجاز به استفاده از کدهای HTML نمیباشد .
  • حاصل جمع یا تفریق عبارت قرمز رنگ را در کادر کد امنیتی وارد نمایید .
نام *
ایمیل *
پیام *
حداکثر 1000 حرف
 
کد امنیتی *۴۰ + ۹ =
 
VISION