آموزشگاه تخصصی ریاضی ویژن
برنامه ریزی برای درس ریاضی + روش مطالعه


همان طور که می‌دانیم شیوه‌ی مطالعه‌ی هر درس با درس‌های دیگر متفاوت است و با اتخاذ یک روش مناسب و درست برای مطالعه‌ی هر درس می‌توان کارایی و میزان یادگیری خود در آن درس را به میزان قابل توجهی افزایش داد.

به منظور یادگیری بهتر این درس مراحل زیر را انجام دهید:

۱٫ ابتدا نمره‌ای را که قصد دارید در درس ریاضی بگیرید مشخص کنید. دوست دارید چه نمره‌ای بگیرید؟ ۱۳، ۱۵، ۱۷ یا ۲۰؟ به هر حال ابتدا باید تصمیم بگیرید. این مرحله را دست‌کم نگیرید؛ چون حتماً تصمیمی که در این مرحله می‌گیرید به وقوع خواهد پیوست. بعد از آن‌که تصمیمتان را گرفتید آن را «به زبان شخصی، به صورتی مثبت و به زمان حال» بنویسید و روی دفترتان یا جایی که همیشه در معرض دیدتان قرار دارد بچسبانید.

۲٫ مانند هر درس دیگری بهترین کاری که می‌توانید برای افزایش یادگیری و کارایی خود انجام دهید این است که بعد از آن‌که مبحث جدیدی از درس ریاضی تدریس شد، بعدازظهر همان روز، درس را مرور کنید. این کار واقعاً تأثیر زیادی در میزان یادگیری شما دارد.

۳٫ حین مرور درس ریاضی در بعدازظهر همان روز تدریس، یک برگ کاغذ را در کنار خود گذاشته و سؤالاتی را که برای‌تان پیش می‌آید یا نکاتی را که نفهمیده‌اید یادداشت کنید تا جلسه‌ی بعد از دبیرتان بپرسید.

۴٫ روز بعد از تدریس، بعد از مطالعه‌ی جزوه ی کلاسی مستقیم به سراغ مثال‌هایی از کتاب بروید که برای مبحث مورد نظر ارائه شده است. اگر بتوانید مثال‌ها را برای خودتان توضیح دهید، عالی است. اگر مثالی را نمی‌فهمید یا نمی‌توانید آن را حل کنید آن را در برگه‌ای یادداشت کنید تا همان طور که قبلاً گفته شد از دبیرتان بپرسید.

۵٫ در پایان سعی کنید تعدادی از تمرین‌های همان مبحث را خودتان حل کنید.


VISION