آموزشگاه تخصصی ریاضی ویژن
دومینو باعث رشد و پیشرفت افراد در ریاضیات و فیزیک می شود

دومینو, رشد, پیشرفت, ریاضیات, فیزیک

انجام بهتر سرگرمی‌هایی همانند دومینو نیازمند آموزش اصولی و دقیق است و نهایتا رقابت در مسابقات تخصصی نهایت نشاط و هیجان را برای افراد مختلف ایجاد خواهد کرد.

دومینو باعث رشد و پیشرفت افراد در ریاضیات و فیزیک می شود

باتوجه به شیوه‌های زندگی در دنیای امروز، بهترین و سریع‌ترین شیوه‌ها برای آموزش، سرگرمی و کار، سرگرمی‌هایی که آشنایی با علوم مختلف را به همراه دارد و یکی از دلایل این سبک زندگی صرفه‌جویی در زمان و همچنین بهترین استفاده از آن است.

در این راستا دو پسرعمو به نام‌های حامد و امیر اسدی با روی هم قرار دادن اندک درآمد خود اقدام به راه‌اندازی قطعات مختلف دومینو کردند تا از این طریق هم درآمدی به‌دست آوردند و نیز بتوانند خلاقیت کودکانه خود را در این قطعات پیدا کنند و علاوه بر این آنان می‌توانند با این قطعات هم با فرزندان خود و دیگران به سرگرمی شاد و خلاقانه بپردازند.

دومینو یکی از این نوع سرگرمی‌ها که در زمینه‌های مختلف علمی چون ریاضیات، فیزیک، خلاقیت‌های فردی در طراحی سازه و علوم اجتماعی و مدیریت فردی و گروهی باعث رشد افراد می‌شود. در عین حال یک هنر و وسیله‌ای برای نشان دادن خلاقیت و ابتکار در این زمینه است و مکعب مستطیل‌هایی که به شیوه‌های مختلف استفاده می‌شود.

در راستای اهداف پژوهشی وظهورخلاقیت‌ها و ارتقای توان ذهنی و مهارتی افراد و برای ایجاد رقابتی مفید و سالم بستر مناسبی را برای ظهور و شکوفایی استعدادهای هنری دانش‌آموزان و دانشجویان به مدد ترکیب و تنوع رنگ‌ها در چیدمان زیبای مهره‌های دومینو فراهم آوریم و با به تصویر کشیدن افتخارات، نمادهای فرهنگی و پیشرفت‌های ملی و جهانی در طراحی نقشه‌های دومینو نظاره‌گر ارتقای آگاهی و درک اجتماعی دانش‌آموزان، دانشجویان و دیگر علاقه‌مندان باشیم.

حامد اسدی مسؤول برگزاری نخستین دوره مسابقات ملی دومینو در شمال کشور در گفت‌وگو با بلاغ، می‌گوید: فعالیت شرکت ایران دومینو از اسفند ماه سال ۱۳۹۰ آغاز شد اما به طور رسمی تولیدات خود را در ۳۰ شهریور ۹۲ به بازار عرضه کرد.

اسدی افزود: نخستین دوره مسابقات دومینو در شمال کشور را در اسفند ۹۱ در دانشگاه آزاد قائم‌شهر که متشکل از ۲۴ تیم از ۱۱ استان برگزار و نیز سه دوره مسابقات ملی در مازندران برگزار شد که دو دوره آن در قائم‌شهر و دیگری در ساری بود که از بهترین تیم‌های دومینو کشور مانند تیم‌هایی از استان‌های همدان، خراسان جنوبی، اصفهان، اراک، خوزستان و تهران حضور داشتند.

وی با اشاره به اینکه مهم‌ترین دلیل در گرایشم به این فعالیت، گسترش دومینو به صورت حرفه‌ای در ایران بود، تصریح کرد: این سرگرمی از پرطرفدارترین سرگرمی‌های فکری دنیا محسوب می‌شود.

مسؤول برگزاری نخستین دوره مسابقات دومینو در شمال کشور، با بیان اینکه این ضعف را در ایران حس کردم که آن‌طور که باید و شاید دومینو در کشور معرفی نشد، گفت: در این مدت همیشه سعی کردم بهترین محصول را با در نظر گرفتن کمترین سود به دست مصرف کننده برسانم و میزان فروش ما نشان دهنده این امر است.

وی با بیان اینکه جنس و کیفیت تولیدات دومینویمان بنا به درخواست مشتریان و عمدتا مواد اولیه آنها از پلی پروپیلن و ABS است که طی فرآیند تزریق تولید می‌شوند، یادآور شد: دومینوهایی که در حال حاضر تولید می‌کنیم در اندازه و وزن دقیق جهانی در ایران است که این ابعاد برگرفته از مرجع جهانی دومینو که اندازه قطعات ۲٫۴*۰٫۷*۴٫۸ سانتی‌متر با وزن ۸ گرم و با توجه به جذابیت فوق‌العاده این سرگرمی باید رنگ‌های قطعات را از رنگ‌های شاد و جذاب انتخاب کرد.

اسدی با اشاره به اینکه تولیداتمان در دو کیفیت آموزشی و حرفه‌ای تولید می‌شوند و این دو محصول از نظر وزن و ابعاد هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند، فقط قیمت مصرف‌کننده و نوع مواد اولیه متفاوت است، گفت: از دیگر محصولات اختصاصیمان می‌توان به خط‌کش چیدمان، دی وی دی آموزش تخصصی دومینو، فلش کارت آموزشی، طراحی نرم‌افزار‌های تخصصی محاسباتی دومینو و طراحی و ساخت اولین بازی دومینو به صورت آنلاین و تحت سیستم عامل آندروید اشاره کرد.

وی با بیان اینکه دو خط تولید و روزانه در دو شیفت کاری مشغول به کار هستیم و تمام ماشین‌آلات هم ایرانی هستند، افزود: دومینو در گذشته به صورت یک سرگرمی خانگی و غیر حرفه‌ای در ایران دنبال می‌شد اما با توجه به برگزاری مسابقات متعدد در استان‌ها و شهرها در سطوح مختلف دانش‌آموزی، دانشجویی، خانوادگی و در آینده نزدیک در سطح ارگان‌ها و شرکت‌ها این سرگرمی جذاب را بیش از پیش محبوب‌تر خواهد کرد.

اسدی با اشاره به اینکه تولیدکننده‌های زیادی در ایران به تولید قطعات دومینو در سایز و اندازه غیراستاندارد می‌پردازند، گفت: با تولیداتی که این مرکز در قائم‌شهر ارائه می‌دهد حتی قطعات استاندارد مرجع جهانی نیز در بازار داخلی با توجه به قیمت بسیار بالا عرضه نمی‌شوند.

وی، تصریح کرد: این شرکت در نظر دارد صادرات خود را به کشور‌های همسایه آغاز کند.

یکی دیگر از اعضای تولیدکننده دومینو در قائم‌شهر نیز در گفت‌وگو با بلاغ، با بیان اینکه دومینو متشکل از مهره‌های مستطیل‌شکل که با جنس‌های گوناگون است که از کنار هم قرار گرفتن این مهره‌ها می‌توان اشکال و تصاویر جذابی به وجود آورد، گفت: هم اکنون نیز در جهان فستیوالی به نام روز دومینو برگزار می‌شود که طرفداران زیادی در سراسر جهان دارد.

امیر اسدی افزود: مسابقات دومینو با طراحی مکانیزم‌های تعیین شده همراه با تکنیک‌های چیدمان مهره‌های دومینو و تلفیقی از هنر و خلاقیت، اجرا می‌شود.

اسدی تصریح کرد: در سال گذشته با استقبال خوبی از مسابقات شهرستانی در قائم‌شهر و هزار و ۲۰۰ دانش‌آموز در مسابقه شهرستانی در طی پنج روز برگزار شد و دانش‌آموزان قائم‌شهری در مسابقات ملی نیز توانستند مقام عالی کسب کنند.

وی درباره فوائد آموزشی و پرورشی دومینو، توضیح داد: دومینو در ریاضیات برای توسعه قدرت تشخیص شکل، اندازه و رنگ و مهارت‌های پایه هندسه، توسعه درک تقارن، تجانس و زاویه‌ها و همچنین در مطالعات اجتماعی موجب افزایش آگاهی و درک فرهنگ‌های مختلف از طریق تماشای فیلم دومینوی کشورهای مختلف، مصور کردن وقایع و اماکن تاریخی با مهره‌های دومینو و ایجاد افتخارات ملی در زمینه دومینو با رکوردهای منطقه‌ای و جهانی در کشور موثر است.

با تشکر از سایت بلاغ

دومینو باعث رشد و پیشرفت افراد در ریاضیات و فیزیک می شود


VISION