آموزشگاه تخصصی ریاضی ویژن
روش جالب کودکان جنوب آسیا برای حل مسائل ریاضی

عملیات ریاضی بدون استفاده از هیچ وسیله علمی گاهی اوقات دور از انتظار می رسد و از سخت ترین کارهایی است که می توان از مغز انتظار داشت. مسایل ریاضی گاهی به قدری سخت می شوند که نیاز به فرمول های پیچیده و استفاده از ماشین حساب حس می شود.

در این میان روش های بسیاری نیز برای ساده کردن هر چه بیشتر ریاضی ایجاد شده است که جالب ترین آن را کودکان جنوب آسیا انجام می دهند. این روش به نام چرتکه مجازی هم شناخته می شود و محاسبات را سرعت می دهد.
کودکان در این روش یک چرتکه مجازی را در ذهن تجسم می کنند و با استفاده از حرکات دست خود ضرب و جمع را به سرعت ماشین حساب انجام می دهند که در نوع خود بی نظیر است . این روش در مدارس کراچی بیشتر استفاده می شود.
این تکنیک شاید ساده و ابتدائی باشد اما کتر با این روش  نیاز به تمرین و ممارست دارد تا سرعت عمل را بالا برده و بتوان با آن کار کرد.در این روش هر انگشت در دست راست نشان دهنده اعداد یک رقمی هستند و شست نشان دهنده عدد ۵ است. در دست چپ همه انگشت ها نشان دهنده دهگان هستند و انگشت شست نشان دهنده ۵۵٫ پس اگر هر دو شست بالا باشند عدد ۵۵ را خواهیم داشت. دانشمندان که اعتقاد داشتند دانش آموزان نمی توانند تمام ردیف های یک چرتکه را به خاطر بسپارند آزمایشی را برپا کردند و طی آن متوجه شدند که دانش آموزان ابتدایی ممکن است با این موضوع مشکل داشته باشند اما دانش آموزان بزرگتر خیلی سریع جواب مسئله های سخت حتی گاهی مشتق و فاکتوریل را به سرعت می دهند.

  • تکمیل کلیه کادرها الزامی است .
  • مجاز به استفاده از کدهای HTML نمیباشد .
  • حاصل جمع یا تفریق عبارت قرمز رنگ را در کادر کد امنیتی وارد نمایید .
نام *
ایمیل *
پیام *
حداکثر 1000 حرف
 
کد امنیتی *۵۵ + ۱ =
 
VISION