آموزشگاه تخصصی ریاضی ویژن
ساخت دست رباتیک با پوست نرم و با قابلیت شبیه سازی قدرت لامسه انسان + عکس

قدرت لامسه در دست رباتیک تقریبا به مرز رقابت با دست انسان رسیده است، به‌طوری‌که این ربات قادر است گوجه‌فرنگی رسیده را از طریق لامسه شناسایی کند.

محققان دانشگاه کرنل موفق به ساخت دست رباتیک با پوست نرم و با قابلیت شبیه‌سازی قدرت لامسه انسان شدند.به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، در این بازوی رباتیک برای اولین‌بار از حسگرهای نوری انعطاف‌پذیر برای تشخیص تغییرات در سیگنال نور هنگام لمس اشیاء مختلف استفاده شده است.

هدف مهندسان از تولید دست رباتیک با قدرت لمس بسیار بالا، کمک به ساخت اندام‌های مصنوعی قابل استفاده با فناوری واقعیت مجازی برای آموزش بهتر جراحی است.

با اینکه از زمان ورود بازوهای رباتیک به صنعت حداقل چند دهه می‌گذرد، اما مشکل اصلی در علم رباتیک عدم وجود قدرت لامسه مشابه انسان است. در واقع تلاش دانشمندان برای کاهش مرز میان علوم رباتیک با طبیعت انسان زمینه‌ساز ظهور شاخه علمی جدیدی با نام رباتیک نرم شده است.

هدف نهایی فناوری رباتیک نرم، تولید اندام‌های رباتیک با قدرت لامسه مشابه انسان است.

مهمترین تفاوت بازوی رباتیک جدید با بازوهای صنعتی در نوع تشخیص لمس اشیاء مختلف است، به‌طوری‌که نحوه تشخیص برخورد یا لمس سطح در ربات‌های صنعتی با سیگنال‌های الکترونیکی انجام می‌شود، اما این فرایند در بازوی رباتیک جدید از طریق حسگرهای انعطاف‌پذیر با سیگنال‌های نوری محقق شده است.

مسابقه فضایی بررسی آپولو ۱۷ و جایزه ۳۰ میلیون دلاری گوگل

  • تکمیل کلیه کادرها الزامی است .
  • مجاز به استفاده از کدهای HTML نمیباشد .
  • حاصل جمع یا تفریق عبارت قرمز رنگ را در کادر کد امنیتی وارد نمایید .
نام *
ایمیل *
پیام *
حداکثر 1000 حرف
 
کد امنیتی *۹۵ - ۵ =
 
VISION