آموزشگاه تخصصی ریاضی ویژن
عکس و بیوگرافی پروفسور علی جوان (شیفته ریاضیات)

پروفسور علی جوان، دانشمند و مخترع مشهور بین المللی، در سال ۱۳۰۵، از پدر و مادری آذری در شهر تهران به دنیا آمد. وی از کودکی شیفته ریاضیات بود و به بازی با اعداد علاقه خاصی داشت. علی جوان تحصیلات خود را در مقطع متوسطه در دبیرستان البرز به پایان رساند و پس از آن برای تحصیلات تکمیلی وارد دانشگاه تهران شد. او پس از اخذ مدرک لیسانس برای تحصیل به آمریکا مهاجرت کرد و موفق شد در سال ۱۹۵۴ میلادی، مدرک دکترای خود را زیر نظر استادش «چارلز تونز» از این دانشگاه دریافت کند.
وی پس از مدت کوتاهی برای همکاری به موسسه تحقیقات تلفنی «بل» که جزو موسسات فوق پیشرفته در زمان خودش محسوب می شود، دعوت شد و تحقیقات خود را در زمینه فیزیک نظری قوت بخشید. سر انجام پس از چند سال در ساعت چهار و بیست دقیقه سحرگاه ۲۰ دسامبر، جوان و دو تن از همکارانش موفق شدند برای اولین بار پدیده «لیزر گازی» را به ثبت برسانند.
جوان برای اولین بار، از طریق یک تلفن این پدیده نوظهور را امتحان کرد و توانست با استفاده از لیزریک تماس تلفنی برقرار کند. اتفاقی که در زمان خود، پیشرفتی شگفت انگیز در عرصه علم و تکنولوژی محسوب می شد؛ پس از کشف این لیزر قرمزرنگ که از ترکیب دو گاز «نئون» و «آرگون» به دست می آمد، پیشرفت های بسیار زیادی در صنعت و تکنولوژی صورت گرفت.
پروفسور جوان در سال ۲۰۰۷ به عنوان دوازدهمین فرد باهوش جهان انتخاب شد. «علی جوان» که این روزها در آستانه ۹۰ سالگی است، همچنان از تحقیق و پژوهش دست برنداشته و بر روی پروژه های تحقیقاتی بسیار عظیم که مبنای آن، تغییر حامل جریان در مدارها از الکترون ها به فوتون هاست، مشغول به کار است.

نیوتن استاد رشته ریاضیات دانشگاه کمبریج

  • تکمیل کلیه کادرها الزامی است .
  • مجاز به استفاده از کدهای HTML نمیباشد .
  • حاصل جمع یا تفریق عبارت قرمز رنگ را در کادر کد امنیتی وارد نمایید .
نام *
ایمیل *
پیام *
حداکثر 1000 حرف
 
کد امنیتی *۶۰ - ۷ =
 
VISION