آموزشگاه تخصصی ریاضی ویژن
معادله ریاضی ساده که هیچکس قادر به حلش نیست

معادله ریاضی ساده که هیچکس قادر به حلش نیست

معادله به ظاهر ساده که تصویر آن را در ادامه مشاهده می‌کنید، توجه هزاران کاربر را در سایت‌های اجتماعی به خود جلب کرد. آیا شما می‌توانید به آن پاسخ دهید؟
همانطور که مشاهده می‌شود، در این سوال سه معادله ریاضی با ترکیبات چند نوع گل وجود دارد. در آخرین سطر سوال، طرف راست یک معادله به صورت علامت سوال نشان داده شده است.


جواب‌های متعددی برای این سوال در فضای مجازی ارائه شده که ظاهراً بیشتر آن‌ها غلط است. برخی کاربران عدد ۱۰۲ یا ۱۱۰ و برخی دیگر رقم‌های ۲۵ یا ۲۷ را بدست آورده‌اند.
گفته می‌شود، یک گل زرد در سطر آخر (بر خلاف دو گل زرد موجود در سطر بالاتر) قرار دارد که سوال را چالش‌برانگیز کرده است. از طرف دیگر، گل آبی سطر آخر بر خلاف سطر‌های بالا دارای چهار گلبرگ است!
هنوز پاسخ قطعی این سوال مشخص نشده است. یک معلم ریاضی در این خصوص می‌گوید: «از آن‌جایی که گل آبی دارای گلبرگ‌های متفاوتی است، نمی‌توان به این سوال پاسخ داد».
وی ادامه می‌دهد: «پاسخ درست آن است که بگوییم نمی‌توان سوال را حل کرد. از آن‌جا که مقدار نسبت داده شده به گل دارای چهار گلبرگ به هیچ طریق قابل محاسبه نیست، بدست آوردن جواب‌های عددی غلط است».
به‌رغم اظهارات این معلم، بسیاری معتقدند که می‌توان با در نظر داشتن گلبرگ‌های گل آبی به پاسخی قطعی دست یافت. آنان می‌گویند پاسخ صحیح این سوال ۸۱ است.
به عقیده این افراد، گل قرمز برابر ۲۰، گل آبیِ دارای پنچ گلبرگ معادل ۵ و دو گل زرد برابر ۲ است. در سطر آخر یک گل زرد داریم به علاوه یک گل قرمز ضربدر یک گل آبیِ دارای چهار گلبرگ که برابر می‌شود با: ۴ × ۲۰ + ۱ یا همان رقم ۸۱٫
 
  • تکمیل کلیه کادرها الزامی است .
  • مجاز به استفاده از کدهای HTML نمیباشد .
  • حاصل جمع یا تفریق عبارت قرمز رنگ را در کادر کد امنیتی وارد نمایید .
نام *
ایمیل *
پیام *
حداکثر 1000 حرف
 
کد امنیتی *۳۴ + ۲ =
 
VISION