آموزشگاه تخصصی ریاضی ویژن
وضعیت نصب ios 10 روی دستگاه های موبایل اپل

با ما همراه باشید با اماری از ios 10

سال گذشته در همین زمان آی‌او‌اس ۹ روی ۷۵ درصد دستگاه‌های آی‌او‌اس نصب شده بود و به نظر می‌رسد نسخه‌ی ۱۰ این سیستم‌عامل نیز به نقطه‌ی مشابه سال گذشته نائل آمده است. اپل به طور پیوسته در حال آپدیت آی‌او‌اس ۱۰ است و طبق شایعات موجود، احتمالاً  اولین نسخه‌ی بتای ۱۰.۳ را دهم ژانویه مصادف با ۲۱ دی‌ماه خواهیم دید.

آمار جدید حاکی از رشد ۱۳ درصدی نصب آی‌او‌اس ۱۰ روی دستگاه‌های موبایل است.

طبق اعداد جدیدی که در صفحه‌ی پشتیبانی توسعه‌دهندگان اپ‌استور منتشر شده، حدود ۴ ماه پس از انتشار عمومی آی‌او‌اس ۱۰، این سیستم‌عامل روی ۷۶ درصد از دستگاه‌های اپل نصب شده است. نرخ نصب این سیستم‌عامل در طول تعطیلات به طرز چشمگیری افزایش یافته و شاهد رشد ۱۳ درصدی در انتهای نوامبر و روزهای آغازین ژانویه بوده است. این در حالی است که در ۲۷ نوامبر ۲۰۱۶، آی‌او‌اس ۱۰ تنها روی ۶۳ درصد این دستگاه‌ها نصب شده بود.

در کنار این ۷۶ درصد، ۱۸ درصد دیگر آی‌او‌اس ۹ را روی گوشی‌های خود دارند و ۶ درصد بقیه نیز از آی‌او‌اس ۸ و نسخه‌های قدیمی‌تر بهره می‌برند. شاید آی‌او‌اس ۱۰ این رشد چشمگیر خود را مدیون نسخه‌ی ۱۰.۲ باشد که در ۱۲ دسامبر (اواخر سال میلادی) با چندین قابلیت جدید  از جمله اپ «TV» جدید ، شکلک‌های جدید، بهبود «لایو فوتو» و برطرف‌کردن لیست عظیمی از باگ‌ها در اختیار همگان قرار گرفت.

وضعیت نصب ios 10 روی دستگاه های موبایل اپل

VISION