آموزشگاه تخصصی ریاضی ویژن
چاقی اضافه وزن دانش آموزان ایرانی

مهرزاد حمیدی طی جلسه ای در آیین افتتاح دوره اصول طراحی آموزشی کارشناس مسؤولان و کارشناسان تربیت‌بدنی ادارات کل، شهرستان‌ها و مناطق آموزشی آموزش‌ و پرورش استان‌های جنوبی کشور اظهار داشت: پس از اعمال تغییرات نظام آموزشی و افزایش ساعات درس تربیت‌بدنی از ۲۱ ساعت به ۲۴ ساعت در دوره متوسطه دوم، طی دو سال آتی حداقل ۴ هزار دبیر تربیت‌بدنی نیاز خواهیم داشت.

 

حمیدرضا آذری افزود: لازم است خانواده‌ها نیز در بحث سلامت فرزندان خود حساس باشند و با اولیا مدارس مشارکت کنند تا بتوانیم تربیت‌بدنی را به‌عنوان یک علم اجرایی کرده، دانش‌آموزان مستعد و توانمند را به رده‌های بالاتر سوق دهیم.

وی افزود: ارتقای فعالیت‌های بدنی در راستای اصلاح ناراستی‌های قامتی و بهبود دامنه حرکتی و جسمی دانش‌آموزان ضرورت دارد و در همین راستا برنامه‌های متنوعی بنابر تحقیقات و پیمایش‌های انجام‌شده و اسناد بالادستی در دستور کار قرار دارد.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش‌ و پرورش ادامه داد: در حال حاضر ۳۵ هزار متخصص تربیت‌بدنی در اختیار ماست که ۳۳ هزار نفر از آن‌ها به‌عنوان دبیر تربیت‌بدنی فعالیت می‌کنند.

این مسؤول از رایزنی برای تأمین نیروی انسانی موردنیاز خبر داد و افزود: بر اساس تحقیقات انجام‌شده بالغ‌بر ۲۱ درصد دانشآموزان ما با چاقی و افزایش وزن مواجه هستند و ازاین‌رو اقداماتی مانند المپیاد ورزشی درون‌مدرسه‌ای، ورزش صبحگاهی، حیاط پویا و … در ارتقای تحرک و نشاط جمعی و بهبود سلامت دانش‌آموزان نقش ویژه دارد.

مدیرکل آموزش‌ و پرورش فارس نیز در این جلسه بر جدیت مقوله تربیت‌بدنی در مدارس تأکید و بیان کرد: استفاده از نیروهای تحصیل‌کرده، زبده و باصلاحیت یک ضرورت است و باید دید مدیران مدارس به این مهم متحول شود.

 

VISION