آموزشگاه تخصصی ریاضی ویژن
چند سوال در ارتباط با درس ریاضی

"چند سوال در ارتباط با درس ریاضی"


 

از چه سنی باید آموزش ریاضیات را به کودکان آغاز کرد؟

 

آموزش ریاضیات باید از پیش دبستانی با آموزش اعداد شروع شود و به مرور به کمک بازیها از همان سن لذت حل معادلات ریاضی به کودک چشانده شود.


 

چه کودکانی استعداد ریاضی دارند؟

 

کودکانی که علاقه زیادی به بازی کردن دارند و کنجکاو رسیدن به جواب و حل معماها هستند، معمولا استعداد خوبی در ریاضی دارند. البته باید قبول کرد که آموزش های معلمان نیز بی تاثیر نیست و یک آموزش درست می تواند بسیار کارآمد باشد و هوش ریاضی دانش آموزان را تقویت کند.


چگونه کودکان را به ریاضی علاقه مند کنیم؟

 

بازی بهترین وسیله برای جذب کودکان به ریاضی است. از جدول اعداد و سودوکو میتوان شروع کرد، استفاده از رایانه و سر زدن به برخی سایت های مربوط نیز میتواند به این ماجرا کمک کند. والدین باید اجازه دهند هر از چند گاهی، فرزندشان با همکلاسی هایش ریاضی کار کند. وقتی کودکان خود به مانعی برمی خورند و با هم سن و سالان شان برای حل آن تلاش میکنند، خوشحال ترند. گاهی لازم است در کنار کودکان حضور داشته باشید و به سوالات آنها پاسخ دهید. توضیح این مطلب که اصلا ریاضی به چه دردی میخورد نیز موثر است.


 

چرا برخی دانش آموزان از ریاضی متنفرند؟

 

این امر میتواند دلایل بیشماری داشته باشد. اما مهمترین آن نوع آموزش ریاضی به کودکان است. در صورت وجود خلاقیت در آموزش ریاضی است که کودکان به آن جلب شده و آن را فرا میگیرند. در این حالت داشتن یک رابطه نامناسب با معلم، فقدان اعتماد به نفس برای حل معادلات و رسیدن به جواب و حتی داشتن یک مشکل فیزیکی مثل پایین بودن قدرت درک و بیان یا نوشتن، میتواند سبب تنفر از درس ریاضی شود.

 

VISION