آموزشگاه تخصصی ریاضی ویژن
کتاب هایی برای تعلیم و تربیت بهتر کودکان

آموزش مفاهيم علوم تجربي و اجتماعي / نويسنده: رضا قريب

اين كتاب كه مخاطب اصلي آن مربيان دوره ابتدايي هستند با اين هدف تهيه  شده تا تربيت جديد و تدريس اثربخش را براي اين قشر معنا كند. در نيمه اول اين كتاب معناي صحيح علم تعريف مي‌شود و نيمه دوم عمدتا مربوط به آموزش علم به كودكان پيش‌دبستاني است. در اين بخش مربي كه با خواندن اين كتاب به نقش علم در زندگي پي برده است و روش فعال‌ آموزش را درك كرده است، با نحوه تدريس علوم به كودكان آشنا مي‌شود.

تغذيه كاربردي براي كودكان و نوجوانان / نويسنده: نسرين اميدوار، آزاده امين‌پور

اين كتاب با اين هدف نوشته شده تا به شكلي ساده و كاربردي اساسي‌ترين مفاهيم مورد نياز دست‌اندركاران مراقبت از كودكان را معرفي كند. اين كتاب شامل ۵ فصل است. در فصل اول مفاهيم پايه در مورد نياز تغذيه از تولد تا پايان نوجواني معرفي شده است. چهار فصل بعدي هم مهارت‌هاي مورد نياز پايه‌‌اي را در مراقبت‌هاي تغذيه‌اي كودكان و نوجوانان معرفي مي‌كند.

الگوهاي جهاني آموزش پيش از دبستان / نويسنده: پريسا حبيبي، علي محمد احمدي قراچه

اين كتاب حاصل تلاش نويسندگان آن در انتخاب و معرفي الگوهاي آموزشي مطرح و متداول دوره پيش از دبستان در سطح جهان است. بخش اول اين كتاب با عنوان «آشنايي با الگوهايي از اروپا» به دو الگوي ايتاليايي رجيو ايمليا و مونته سوري و الگوي والدورف از آلمان اختصاص يافته و بخش دوم آن با عنوان«آشنايي با الگوهايي از آمريكا» به معرفي دو الگوي اسكوپ و بانك استريت از ايالات متحده  و الگوي انتاريو از كانادا پرداخته است.

۹۸ قصه ساده براي كودكان / نويسنده: ناصف مصطفي عبدالعزيز

اين كتاب كه مخاطب اصلي آن كودكان و نوجوانانند برخي از حكايات و قصه‌هايي كه در مجموعه‌هاي مفصل فارسي و عربي به صورت پراكنده آمده در كنار هم يك جا جمع كرده و  با نوع ديگري از روايت، ضمن ايجاد  جنبه فولكلور  و قابل درك براي  كودكان، خواندن و درك مفاهيم را براي آن‌ها ساده و جذاب‌تر كرده است. در حقيقت اين كتاب نگاهي است امروزي به كتاب‌قصه‌هاي  بچه‌هاي ديروز،  كتاب‌هايي مثل «قصه‌هاي خوب براي بچه‌هاي خوب» و «براي بچه‌هاي ريش‌دار» و….

تنبك و كودك / نويسنده: محمد اخوان

در اين كتاب بچه‌ها با زباني بسيار ساده و با استفاده از تصاوير، آشنايي لازم و اوليه درباره كشش‌ها و زمان‌بندي‌هاي خاص موسيقي كه شناخت آن براي همه نوازندگان و هنرآموزان موسيقي الزامي است را پيدا مي‌كنند. ضمن اينكه ريتم‌ها  و ضرب‌آهنگ‌هاي ساده و تركيب را مي‌شناسند و  حركات اوليه تنبك نوازي را نيز ياد مي‌گيرند. در كنار اين آموزش‌ها  بخشي هم به شناخت مختصري درباره سازه‌هاي ايراني كه در حال حاضر رواج دارند اختصاص پيدا كرده است.

کتاب «هوش کودک خود را تا ۳۰ نمره افزایش دهید»

همه خانواده‌ها و والدين دوست دارند فرزندی باهوش داشته باشند اما روش افزایش هوش کودک خود را نمی‌دانند.

کتاب «هوش کودک خود را تا ۳۰ نمره افزایش دهید» این آموزش را برای پدر و مادر‌ها دارد که چگونه به این مهم دست یابند.  با خواندن این کتاب می‌توانید به روش‌های علمی و موثر برای پرورش هوش کودکان از دوران تولد تا ۵ سالگی دست یابید.  مترجم این کتاب دکتر مجتبی امیری مجد است.

این کتاب  آموزش مقابله با اختلال نقص توجه – بیش فعالی از طریق تقویت مغز کودک را هم دارد. این کتاب بسیار مفید را از دست ندهید.

 «شب بخیر کوچولو»

«شب بخیر کوچولو» عنوان کتابی است که انتشارات سروش آن را به چاپ رسانده است. این کتاب که از ۹۰ داستان کوتاه برای کوچولوهای شما نوشته شده است می‌توانید هر شب قبل از خواب برای فرزند خود بخوانید.

نویسندگان این کتاب مهشید تهرانی و مرجان کشاورز آزاد هستند و محمد صلواتیان تصویرگری این کتاب را به عهده داشته است.  اسم یکی از داستان‌های این کتاب زیبا و خواندنی بهترین هدیه دنیاست که شخصیت داستان دختری به اسم غزل است. برای غزل در این داستان ماجرایی پیش می‌آید که… باید آن را بخوانید .

مورچه دونده نام داستان دیگری از این کتاب است و اتفاقاتی برای مورچه کوچولو وقتی از میان جنگل می‌گذرد می‌افتد و قصه‌های زیبای دیگری که با خواندن این کتاب می‌توانید یاد بگیرید.

کتاب «توان بخشی کودکان»

کتاب «توان بخشی کودکان» نام کتابی است که دکتر طلعت الله یاری آن را نوشته است. در این کتاب به توان‌بخشی و فهرست مراحل رشد کودک و راهنمای علمی برای والدین پرداخته شده است.

در این کتاب مسائلی با عنوان کم توانی ذهنی چیست؟ آموزش کودک، جدول زمانی رفتار کودکان دارای سندرم‌داون و دیگر مسائل مربوط مطرح شده است. قیمت کتاب توان‌بخشی کودکان ۹۰۰ تومان است و با ۱۳۶صفحه انتشارات سروش آن را به چاپ رسانده است.

کتاب «حقوق کودک بر والدین»

کتاب «حقوق کودک بر والدین» عنوان کتابی است که انتشارات حوا آن را به چاپ رسانده است. مینو برادر مطالب این کتاب را گردآورده است و فرزانه شه‌پرست این کتاب را صفحه آرایی کرده است.

در این کتاب با مسائلی مانند نام نیکو نهادن برای کودکان، مسئولیت تربیت، نتیجه بی‌عدالتی، ثمره تساوی بین کودکان، تنبیه و سخت‌گیری و…. آشنا می‌شوید. با مطالعه این کتاب متوجه می‌شوید کودکان حق و حقوقی دارند که به عهده شما والدین است و باید به این مسائل توجه داشته باشید.

 

  • تکمیل کلیه کادرها الزامی است .
  • مجاز به استفاده از کدهای HTML نمیباشد .
  • حاصل جمع یا تفریق عبارت قرمز رنگ را در کادر کد امنیتی وارد نمایید .
نام *
ایمیل *
پیام *
حداکثر 1000 حرف
 
کد امنیتی *۱۹ - ۳ =
 
VISION