آموزشگاه تخصصی ریاضی ویژن
گجت خواب آور | خوابیدن با این هدفون، بدون قرص خواب

نیاز به خوابیدن مناسب و عمیق یکی از بزرگترین نیاز های انسان می باشد. با توجه به پیشرفت تکنولوژی و تاثیر عمیق شبکه های اجتماعی بر روی زندگی افراد ، انسان ها از خواب کافی برخوردار نمی شوند.

یکی از مشکلات انسان های امروزی را می توان در عدم خواب کافی به دلایل متفاوتی از جمله استرس، فشار کاری و … دانست اما گجت های فناورانه به کمک انسان ها شتافته اند تا بتوانند خواب متفاوتی را بدون مصرف دارو تجربه کنند.

بسیاری از این گجت ها، دستبندهای هوشمند خوابی را شامل می شوند که شخص با بستن آنها به دور مچ دست خود می تواند خواب آرامی را تجربه کند اما برخی دیگر مانند گجت جدیدKokoon هدفون متفاوتی است که تجربه لذت بخشی از خواب را به کاربرانش می بخشد. کاربران با استفاده از این هدفون می توانند عوامل مختلفی که در خواب دخیل هستند را روی اسمارت فون های خود مشاهده و کنترل کنند.

این هدفون محصول شرکت انگلیسی است که با استفاده از هدفون بلوتوثی Kokoon که مجهز به سنسورهای( electroencephalography (EEG است، می تواند خواب کاربرانش را تنظیم کند. با استفاده از سنسورهای EEG ،هدفون می تواند حتی ولتاژهای بسیار کوچک مغزی را نیز اندازه گیری و به کاربرانش کمک کند تا خواب آرام تری را تجربه کنند.

واکنش و عملکردهای مغزی از طریق بلوتوث هدفون به اپلیکیشن نصب شده روی این اسمارت فون منتقل می شود تا شخص با بررسی واکنش و همینطور عملکرد مغز، مدت زمان خواب و … بتواند به یک الگوریتم ثابت برای ریتم خواب خود دست پیدا کند.

این گجت به کاربرانش اجازه می دهد تا حتی هرگونه عاملی که باعث برهم خوردن خواب می شود را نیز شناسایی کنند. این هدفون می تواند دوره های مختلف خواب از جمله خواب عمیق، REM ، میزان نور و … را در اسمارت فون های کاربرانش به نمایش درآورد. این گجت خواب آور در فوریه سال ۲۰۱۶ میلادی و با قیمتی در حدود  ۱۶۹ دلار عرضه خواهد شد.VISION